III - PLANETA PYTALSKICH 2018/2019


WYCIECZKA DO STAJNI KALISKIEJ

Poznajemy uroki wsi.
Dzieci zobaczyły jak wygląda gospodarstwo wiejskie, jakie hoduje się tam zwierzęta, jak należy o nie dbać, jak uprawia się pole i jakie maszyny są do tego potrzebne.
Zwiedzanie połączyliśmy z dobrą zabawą, było skakanie na sianie, jazda konno i dorożką, głaskanie koni -  nie sposób wszystkiego opisać. Mieliśmy także pyszne posiłki. Banany to zdrowa przekąska ;)
TAK SIĘ BAWILIŚMY NA
50-LECIU PRZEDSZKOLA

Oto fotorelacja z naszego wspólnego święta obchodzonego na wesoło i naukowo -
Piknik naukowy.WYCIECZKA NA TEATRZYK

Gościnnie wybraliśmy się na teatrzyk do pobliskiego Przedszkola Nr 4. Dzieci zostały bardzo życzliwie przyjęte. W programie był poczęstunek, zabawa na bajkowym placu zabaw oraz wyczekiwany teatrzyk.

Teatrzyk w gwiazdorskiej obsadzie aktorów, którzy prostotą spektakli porywają nawet dużą publiczność przedszkolaków.TURNIEJ SZACHOWY

Tak pięknie dzieci sobie radziły po całorocznych zajęciach szachowych.Przedszkolaki poznały zasady tejże gry, potrafią je stosować i obierać własną taktykę gry. Zajęcia, które się odbywały to nie tylko praktyczna nauka gry w szachy ale również nauka koncentracji, cierpliwości, umiejętności czekania na swoją kolej, refleksu, spostrzegawczości. Tego uczyły się i dalej będą uczyć dzieci z Planety Pytalskich.ZAPROSZENIE
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Serdecznie zapraszamy Rodziców na
uroczystość z okazji
Dnia Rodziny
oraz Zakończenia Roku Szkolnego,
która odbędzie się dnia 30.05.2019 (czwartek)
o godz. 16:00.


Podobny obraz


SŁONECZNIKI OD NASIONKA

Wiosna ach to Ty!
Wraz z wiosną nadszedł czas na sianie roślin.
W tym roku czas na słoneczniki. Dzieci z Planety Pytalskich praktycznie zdobywają wiedzę ogrodniczą.
ZACZYTANI W BIBLIOTECE
I KSIĘGARNI

W ramach zainteresowania literaturą, utrwalenia postawy szanowania książek, poznania funkcjonowania biblioteki oraz zasad zachowania w niej dzieci z Planety Pytalskich udały się do pobliskiej biblioteki.
 Tak wyglądała nasza wizyta. Był czas na słuchanie, zwiedzanie, oglądanie i wybieranie ciekawych książek.


Pani bibliotekarka założyła konto dla nas i od tej pory wypożyczmy i czytamy różne książki.

Byliśmy także, w księgarni zobaczyć jak funkcjonuje i jakie można znaleźć tam książki. Zakupiliśmy dwie zdaniem dzieci najfajniejsze.

ZASŁUCHANI...
Wirtuoz skrzypiec i grająca z zamiłowaniem gitarzystka przez swój występ uwrażliwiali przedszkolaki na piękno muzyki.Wycieczka na warsztaty muzyczne do
MDK Łazienkowska.


PÓKI ZIMA TRZYMA 

Dzieci z Planety Pytalskich patrząc przez okno, za którym panuje zimowa aura postanowiły pomóc ptakom w poszukiwaniu jedzenia. Spod śniegu
i z zamarzniętej ziemi ciężko coś wydobyć, dlatego dzieci wykonały dla nich karmniki.
Następnie wszyscy razem udaliśmy się do Ogrodu Saskiego by tam zostawić smakołyki dla naszych skrzydlatych przyjaciół.


WYCIECZKA

NA WARSZTATY MUZYCZNE

Dnia 8.03.2019 (piątek) wraz z dziećmi jedziemy do MDK Łazienkowska na warsztaty muzyczne.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci w tym dniu na godz. 8:30.

(Powrót ok. godz. 13:00)
Szanowni Rodzice

W dniu 13 lutego 2019 o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie w sprawie dojrzałości szkolnej.
W programie:
- prezentacja na temat gotowości szkolnej
pani Izabela Faryna (psycholog)

- Spotkanie z nauczycielkami oddziałów III i IV

- indywidualne rozmowy z psychologiem i nauczycielkami.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z gr III i IV.


KTO MNIE CHRONI I POMAGA

O swojej pracy, obowiązkach, sposobie wezwania w razie potrzeby opowiadał dzieciom, strażnik miejski ze Straży Miejskiej m.st.Warszawy.


Pan ze Straży miejskiej prezentował także sprzęt, którym na co dzień się posługuje. 

KODOWANIE NA DYWANIE

Nauka określania kierunków w przestrzeni, rozpoznawania liter, cyfr, rozszyfrowanie podanego hasła i przy tym miła zabawa w jednym. Tak na zajęciach uczyły się i bawiły dzieci z Planety Pytalskich.


MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Czas oczekiwania na upragnione spotkanie z mikołajem dobiegł końca. Sam św. Mikołaj odwiedził dzieci w naszym przedszkolu.


Najpierw Elf - pomocnik św. Mikołaja zapewnił dzieciom wiele atrakcji. Była wspólna zabawa, tańce, konkursy. 

Na koniec pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem.ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE

Przed szukaniem prezentów pod choinką najpierw, jak tradycja głosi należy ją pienie udekorować.        W kolorowe łańcuchy, światełka, można nawet zawiesić pierniczki i cukierki. Mimo wszystko nie powinno zabraknąć bombek.

Dzieci wraz z rodzicami wspólnie ozdabiały styropianowe bombki, każda z nich wyglądała jak wyjątkowe dzieło sztuki.


MIKOŁAJKI

Mikołajki obchodziliśmy na wesoło i ruchowo. Były wyścigi pomponów z waty, sprawdzaliśmy czy są na tyle lekkie by je poruszać tylko dmuchnięciem. Pokonywaliśmy drogę św. Mikołaja, któremu różne przeszkody nie straszne by dotrzeć do dzieci i obdarować je prezentami.


Na koniec wykonaliśmy czapki św. Mikołaja ponieważ każdy z nas może zostać św. Mikołajem :)


MISTRZOWIE KODOWANIA

TO MY

Dzieci miały możliwość wziąć udział w warsztatach z zabaw opartych na kodowaniu. Przedszkolaki uczyły się odczytywania informacji zapisanych za pomocą prostych znaków i tworzenia z nich kodów


Zabawę umiliły roboty DASH.


SZANOWNI RODZICE

Serdecznie zapraszamy wraz z dziećmi na coroczne Świąteczne Warsztaty Plastyczne

dnia 12.12.2018r. (środa).

Zaczynamy od 15:30.

W tym roku dzięki życzliwości babci, dziadka i rodziców Łucji będziemy mieli możliwość wspólnie dekorować bombki styropianowe.

W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą materiałów do dekoracji, część będzie zapewniona.

Znalezione obrazy dla zapytania bombki obrazek


ANDSZEJKOWE CZARY-MARY

Kluczem na naszych Andrzejkach były eksperymenty z wodą, do których sam klucz wcale nie był potrzebny co by się wydawało, że na każdej takiej zabawie jest.


Było coś dla oka i dla ciała - poczęstunek  przygotowany przez dzieci.


SOK OWOCOWY JEST PYSZNY I ZDROWY

Ciasteczka gotowe teraz przyszedł czas na sok. Dzieci samodzielnie przygotowały sok pomarańczowy. Precyzyjnie obierały, dzieliły na cząsteczki i wyciskały w wyciskarce. Dzieci poznały właściwości pomarańczy, dowiedziały się o witaminach w nich zawartych, uczyły się przy tym liczyć i bezpiecznie obchodzić ze sprzętem kuchennym. Tyle wrażeń jednego dnia.


Wszystkim wyszło na zdrowie :)


CUKIERNIA W NASZEJ SALI

Planeta Pytalskich przez chwilę stała się cukiernią z prawdziwymi cukiernikami. Wspólnie postanowiliśmy upiec poczęstunek na stół andrzejkowy by mogły częstować się zarówno dzieci jak i rodzice.

To były słodkie zajęcia z pieczenia ciasteczek.

SZANOWNI RODZICE

Serdecznie zapraszamy na

,,ANDRZEJKOWE CZARY-MARY"

Czyli pokaz eksperymentów z wodą w roli głównej.

Eksperymentujemy w piątek 30 listopada w godzinach 15:30 - 16:30.


PAMIĘĆ O POLEGŁYCH...

Dzieci wraz ze starszakami z naszego przedszkola, wybrały się na wycieczkę do Muzeum Więzienia Pawiak. W hołdzie poległym przedszkolaki zapaliły znicze. Wspólnie zastanawialiśmy się nad odwagą, siłą do brony własnego kraju i miłością do Polski tych, którzy polegli i dzięki, którym mamy wolną, niepodległą Ojczyznę.


KOTYLIONY NA ŚWIĘTO 100 -LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z nadchodzącymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci starannie wykonały kotyliony w narodowych barwach biało-czerwonych. WARSZTATY EKOLOGICZNE

W przedszkolu mieliśmy gościa. Z wizytą przyszedł do nas pan ekolog. Dzieci mogły dużo się od niego dowiedzieć: o różnych gatunkach drzew i nasion, z których rosną, o sposobach ochrony drzew przed szkodnikami, zdrowej żywności oraz o konsekwencjach zanieczyszczania powietrza i wielu innych ciekawych informacji.

100 LAT

NIEPODLEGŁEJ POLSKI

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci w hołdzie dla poległych żołnierzy oraz by uczcić tak wielką rocznicę sadziły tulipany. Sadzenie odbyło się w ramach akcji:

,,100 Tulipanów Na Stulecie Odzyskania Niepodległości".


KOLORY PANI JESIENI

Nadeszła jesień a wraz z nią zrobiło się kolorowo za oknem. Dzieci wybrały się z przedszkola na poszukiwanie kolorów, jakie można dostrzec w przyrodzie o tej porze roku.


Po powrocie przedszkolaki eksperymentowały z farbami. Szukając odpowiedzi - jak to na Planecie Pytalskich na pytanie: Jak powstaje kolor pomarańczowy i brązowy?
Za pomocą otrzymanych kolorów i zebranych liści powstały piękne jesienne prace.KIERMASZ

BURACZKOWY

Po Planecie Pytalskich krążyło pytanie: Czy można jeść buraczka na śniadanie, obiad i kolację? Okazało się, że można. Dzieci podczas kiermaszu próbowały kanapeczek z buraczkiem, surówek z burczka, babeczek buraczkowych i wiele innych zdrowych smakołyków.

Pyszne i piękne potrawy zagościły na stołach kiermaszu w naszym przedszkolu.

Dzieci postarały się by ten dzień był naprawdę piękny i wykonały prace związane z buraczkiem.


POCHÓD Z OKAZJI DNIA PRZEDSZKOLAKA

O Dniu Przedszkolaka było głośno, nie tylko w przedszkolu. Dzieci rozgłaszały tą wesołą nowinę wszystkim, których spotkały na pochodzie zorganizowanym z tej okazji  w pobliskim parku.POMAGAMY - PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ UDZIELAMY

Dzieci z Planety Pytalskich gościły ratowników medycznych. Przypomnieli oni dzieciom do kogo zwrócić się o pomoc i w jaki sposób to zrobić.  Przedszkolaki pod okiem ratowników uczyły się bandażować. Dzielnymi pacjentami były misie. 


WYCIECZKA DO SADU ORAZ GOSPODARSTWA ,,KURKOWO"

Dzieci wybrały się w daleką podróż do sadu tam dowidziały się od Pana sadownika jak pielęgnować sad, jakie są odmiany jabłek, jak je przechowywać i wiele, wiele innych ciekawych informacji... Miały możliwość spróbować jak smakuje jabłko zerwane prosto z drzewa.

Po wizycie w sadzie dzieci udały się do gospodarstwa ,,Kurkowo". Tam oglądały różnego rodzaju kury i dowiedziały się jak o nie dbać. 

Po zwiedzaniu był czas na zabawę i posiłek.


ZDROWE ŚNIADANKO

Dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki i koreczki z ogórkiem z naszego przedszkolnego ogródka.
JESIENNE PORZĄDKI W NASZYM OGRÓDKU 

Po upalnym lecie powoli nadchodzi jesień. Dzieci po powrocie z wakacji sprzątają w ogródku, grabią liście i zbierają plony.


WYCIECZKA GR III I IV

,,JABŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

 

Dnia 19.09.2018 (środa) dzieci odbędą niezwykłą podróż do sadów jabłkowych w Podolu Starym oraz gospodarstwa wiejskiego ,,Kurkowo” w Rudzie Tarnowskiej.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci tego dnia na godz. 7:30 zostanie wtedy podane śniadanie.

Wyjazd z przedszkola planowany jest  o godz. 8:00 a powrót ok. godz. 15:30.

Prosimy o przyniesienie dla dzieci tylko małych plecaczków na jabłka, które przedszkolaki dostaną z sadu. Prowiant      i picie będzie zapewnione.

 

W programie wycieczki:

Podróż malutkimi wagonikami ciągniętymi przez traktor do sadów jabłkowych. W trakcie tej podróży dzieci poznają Pana sadownika, który opowie im o pracach związanych z prowadzeniem sadu.

Poznają odmiany jabłoni rosnące        w sadzie oraz skosztują przepysznych jabłek, które samodzielnie zerwą prosto     z drzewa.

Dowiedzą się dlaczego warto jeść jabłka i podpatrzą jak wygląda praca          w sadzie.

Obejrzą maszyny i urządzenia sadownicze oraz zwiedzą pomieszczenie służące do przechowywania jabłek.

Następnie dzieci przejadą do gospodarstwa wiejskiego ,,Kurkowo”. Tam poznają barwne odmiany kurek i indyki. Wezmą udział w różnorodnych zabawach oraz zjedzą posiłek.

 

Comments