III - PLANETA PYTALSKICH

WYCIECZKA GR III I IV

,,JABŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Dnia 19.09.2018 (środa) dzieci odbędą niezwykłą podróż do sadów jabłkowych w Podolu Starym oraz gospodarstwa wiejskiego ,,Kurkowo” w Rudzie Tarnowskiej.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci tego dnia na godz. 7:30 zostanie wtedy podane śniadanie.

Wyjazd z przedszkola planowany jest  o godz. 8:00 a powrót ok. godz. 15:30.

Prosimy o przyniesienie dla dzieci tylko małych plecaczków na jabłka, które przedszkolaki dostaną z sadu. Prowiant      i picie będzie zapewnione.

W programie wycieczki:

Podróż malutkimi wagonikami ciągniętymi przez traktor do sadów jabłkowych. W trakcie tej podróży dzieci poznają Pana sadownika, który opowie im o pracach związanych z prowadzeniem sadu.

Poznają odmiany jabłoni rosnące        w sadzie oraz skosztują przepysznych jabłek, które samodzielnie zerwą prosto     z drzewa.

Dowiedzą się dlaczego warto jeść jabłka i podpatrzą jak wygląda praca          w sadzie.

Obejrzą maszyny i urządzenia sadownicze oraz zwiedzą pomieszczenie służące do przechowywania jabłek.

Następnie dzieci przejadą do gospodarstwa wiejskiego ,,Kurkowo”. Tam poznają barwne odmiany kurek i indyki. Wezmą udział w różnorodnych zabawach oraz zjedzą posiłek.