III - PLANETA PYTALSKICH

KOTYLIONY NA ŚWIĘTO 100 -LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z nadchodzącymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci starannie wykonały kotyliony w narodowych barwach biało-czerwonych.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

W przedszkolu mieliśmy gościa. Z wizytą przyszedł do nas pan ekolog. Dzieci mogły dużo się od niego dowiedzieć: o różnych gatunkach drzew i nasion, z których rosną, o sposobach ochrony drzew przed szkodnikami, zdrowej żywności oraz o konsekwencjach zanieczyszczania powietrza i wielu innych ciekawych informacji.

100 LAT

NIEPODLEGŁEJ POLSKI

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci w hołdzie dla poległych żołnierzy oraz by uczcić tak wielką rocznicę sadziły tulipany. Sadzenie odbyło się w ramach akcji:

,,100 Tulipanów Na Stulecie Odzyskania Niepodległości".

KOLORY PANI JESIENI

Nadeszła jesień a wraz z nią zrobiło się kolorowo za oknem. Dzieci wybrały się z przedszkola na poszukiwanie kolorów, jakie można dostrzec w przyrodzie o tej porze roku.

Po powrocie przedszkolaki eksperymentowały z farbami. Szukając odpowiedzi - jak to na Planecie Pytalskich na pytanie: Jak powstaje kolor pomarańczowy i brązowy?
Za pomocą otrzymanych kolorów i zebranych liści powstały piękne jesienne prace.

KIERMASZ

BURACZKOWY

Po Planecie Pytalskich krążyło pytanie: Czy można jeść buraczka na śniadanie, obiad i kolację? Okazało się, że można. Dzieci podczas kiermaszu próbowały kanapeczek z buraczkiem, surówek z burczka, babeczek buraczkowych i wiele innych zdrowych smakołyków.

Pyszne i piękne potrawy zagościły na stołach kiermaszu w naszym przedszkolu.

Dzieci postarały się by ten dzień był naprawdę piękny i wykonały prace związane z buraczkiem.

POCHÓD Z OKAZJI DNIA PRZEDSZKOLAKA

O Dniu Przedszkolaka było głośno, nie tylko w przedszkolu. Dzieci rozgłaszały tą wesołą nowinę wszystkim, których spotkały na pochodzie zorganizowanym z tej okazji  w pobliskim parku.

POMAGAMY - PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ UDZIELAMY

Dzieci z Planety Pytalskich gościły ratowników medycznych. Przypomnieli oni dzieciom do kogo zwrócić się o pomoc i w jaki sposób to zrobić.  Przedszkolaki pod okiem ratowników uczyły się bandażować. Dzielnymi pacjentami były misie.

WYCIECZKA DO SADU ORAZ GOSPODARSTWA ,,KURKOWO"

Dzieci wybrały się w daleką podróż do sadu tam dowidziały się od Pana sadownika jak pielęgnować sad, jakie są odmiany jabłek, jak je przechowywać i wiele, wiele innych ciekawych informacji... Miały możliwość spróbować jak smakuje jabłko zerwane prosto z drzewa.

Po wizycie w sadzie dzieci udały się do gospodarstwa ,,Kurkowo". Tam oglądały różnego rodzaju kury i dowiedziały się jak o nie dbać.

Po zwiedzaniu był czas na zabawę i posiłek.

ZDROWE ŚNIADANKO

Dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki i koreczki z ogórkiem z naszego przedszkolnego ogródka.

JESIENNE PORZĄDKI W NASZYM OGRÓDKU

Po upalnym lecie powoli nadchodzi jesień. Dzieci po powrocie z wakacji sprzątają w ogródku, grabią liście i zbierają plony.

WYCIECZKA GR III I IV

,,JABŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Dnia 19.09.2018 (środa) dzieci odbędą niezwykłą podróż do sadów jabłkowych w Podolu Starym oraz gospodarstwa wiejskiego ,,Kurkowo” w Rudzie Tarnowskiej.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci tego dnia na godz. 7:30 zostanie wtedy podane śniadanie.

Wyjazd z przedszkola planowany jest  o godz. 8:00 a powrót ok. godz. 15:30.

Prosimy o przyniesienie dla dzieci tylko małych plecaczków na jabłka, które przedszkolaki dostaną z sadu. Prowiant      i picie będzie zapewnione.

W programie wycieczki:

Podróż malutkimi wagonikami ciągniętymi przez traktor do sadów jabłkowych. W trakcie tej podróży dzieci poznają Pana sadownika, który opowie im o pracach związanych z prowadzeniem sadu.

Poznają odmiany jabłoni rosnące        w sadzie oraz skosztują przepysznych jabłek, które samodzielnie zerwą prosto     z drzewa.

Dowiedzą się dlaczego warto jeść jabłka i podpatrzą jak wygląda praca          w sadzie.

Obejrzą maszyny i urządzenia sadownicze oraz zwiedzą pomieszczenie służące do przechowywania jabłek.

Następnie dzieci przejadą do gospodarstwa wiejskiego ,,Kurkowo”. Tam poznają barwne odmiany kurek i indyki. Wezmą udział w różnorodnych zabawach oraz zjedzą posiłek.