IV - PLANETA ODKRYWCÓW

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik.

11.09.2018r nasza grupa pojechała metrem na wycieczkę do C.N.K. . Podczas podróży dzieci poznały zasady poruszania się w metrze i na ruchomych schodach. W Centrum Nauki powitał nas robot i mnóstwo atrakcji. Każde dziecko miało możliwość poznać i odkryć różnorodne prawa fizyki, przyrody, chemii i matematyki poprzez samodzielne doświadczenia. Wszyscy uruchamiali zmysły, badali, doświadczali, przeżywali a przede wszystkim wspaniale się bawili. Polecamy wszystkim to miejsce na mapie Warszawy - dzieciom i dorosłym.

K.M.O. "Jedyneczka"- eksperyment plastyczny.

W poprzednim roku szkolnym dużo doświadczeń dotyczyło napięcia powierzchniowego różnorodnych cieczy. Tym razem wykorzystaliśmy tę właściwość do wykonania pracy plastycznej. Połączyliśmy wodę z lakierem do paznokci, potem położyliśmy na wodzie kartkę   i powstały piękne kosmiczne prace.

K.M.O. "Jedyneczka" -  Jak zrobić statek?

Tym razem dzieci dostały zadanie zbudować statek i sprawdzić czy nie zatonie bez obciążenia i z obciążeniem. Okazało się to trudnym zadaniem. Prawie wszystkie dzieci skonstruowały statki, które pływały, ale po obciążeniu  większość tonęła lub przewracała się. Okazało się, że niezbędna jest wewnętrzna konstrukcja, która utrzymuje statek w równowadze i pozwala na obciążenie go bagażem.

„Jabłkowy zawrót głowy”

19.09.2018r. wcześnie rano dwie najstarsze grupy pojechały na wycieczkę autokarową do Kurkowa. Poznały pracę sadownika i różnorodne prace związane z prowadzeniem sadu. Zdobyły wiedzę o wartościach odżywczych jabłek oraz ich różnych odmianach. Zobaczyły też maszyny i urządzenia sadownicze oraz pomieszczenia do magazynowania jabłek. Bardzo podobała się kolejka z skrzynek po jabłkach ciągnięta przez traktor, która zawiozła nas do sadu z pysznymi jabłuszkami. Dzieci samodzielnie zrywały i kosztowały owoców odmiany „Gala”. A potem pojechaliśmy na wielki plac zabaw. Były tam też kury i indyki i różnorodne zabawy związane z gospodarstwem domowym. Oprócz sprzętu ogrodowego, piaskownicy i różnorodnych sprzętów do zabaw terenowych zorganizowana tez była dyskoteka. A po męczącej zabawie dzieci odpoczęły przy smacznym posiłku ( kiełbaska z grilla). W drodze powrotnej wielu przedszkolaków odpoczywało po tak atrakcyjnym wyjeździe a w przedszkolu czekał już obiad. Po wycieczce pozostało wiele wrażeń ale także wiedza na temat sadu i gospodarstwa wiejskiego.

20.09.2018r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Od rana dzieci przyszły z misiami małymi, dużymi a nawet wielkimi. Najpierw na warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej dzieci dowiedziały się jak należy wykonać masaż serca, gdzie należy zadzwonić i jak zabandażować ranę a wszystko na naszych wspaniałych misiach. Zabawa połączona z nauką bardzo się wszystkim podobała. Pani Dyrektor złożyła życzenia dzieciom i opowiedziała o drobnych upominkach jakie zostały przygotowane z tej okazji. Później dzieci zamieniły się w różnorodne postaci z bajek dzięki kolorowym makijażom wykonanym przez panie. W wesołym nastroju odbyła się dyskoteka i na koniec starsze grupy udały się na marsz przedszkolaków . Podczas przemarszu dzieci rozdawały balony i ulotki informacyjne na temat ich święta.  W bardzo pogodnych nastrojach wędrowały po okolicy ciesząc się, że one też są ważne bo mają swoje własne święto.  Każde z dzieci wróciło do domu z odblaskowym zajączkiem i drobną zabawką.

WYCIECZKA GR III I IV

,,JABŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Dnia 19.09.2018 (środa) dzieci odbędą niezwykłą podróż do sadów jabłkowych w Podolu Starym oraz gospodarstwa wiejskiego ,,Kurkowo” w Rudzie Tarnowskiej.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci tego dnia na godz. 7:30 zostanie wtedy podane śniadanie.

Wyjazd z przedszkola planowany jest  o godz. 8:00 a powrót ok. godz. 15:30.

Prosimy o przyniesienie dla dzieci tylko małych plecaczków na jabłka, które przedszkolaki dostaną z sadu. Prowiant      i picie będzie zapewnione.

W programie wycieczki:

Podróż malutkimi wagonikami ciągniętymi przez traktor do sadów jabłkowych. W trakcie tej podróży dzieci poznają Pana sadownika, który opowie im o pracach związanych z prowadzeniem sadu.

Poznają odmiany jabłoni rosnące        w sadzie oraz skosztują przepysznych jabłek, które samodzielnie zerwą prosto     z drzewa.

Dowiedzą się dlaczego warto jeść jabłka i podpatrzą jak wygląda praca          w sadzie.

Obejrzą maszyny i urządzenia sadownicze oraz zwiedzą pomieszczenie służące do przechowywania jabłek.

Następnie dzieci przejadą do gospodarstwa wiejskiego ,,Kurkowo”. Tam poznają barwne odmiany kurek i indyki. Wezmą udział w różnorodnych zabawach oraz zjedzą posiłek.