I - PLANETA MARZYCIELI 2018/2019

Dzień otwarty w oddziale I-szym odbywa się w każdą pierwszą środę miesiąca, w godz. 16:00-17:00.

Chętnych Rodziców prosimy o wcześniejsze umawianie się poprzez zapis na liście w szatni.

WARSZTATY INTEGRACYJNE
- WSPÓLNE EKSPERYMENTOWANIE

Starszaki rozpoczęły nowy cykl warsztatów z maluszkami. W ramach integracji i prezentacji umiejętności dzieci będą podczas wspólnej zabawy pokazywać doświadczenia
i dzielić się wiedzą z młodszymi kolegami. Tym razem były to wspólne zabawy plastyczne z farb i mas samodzielnie przygotowanych przez dzieci.
Dzieci z „Planety Odkrywców” zaopiekowały się dziećmi
z „ Planety marzycieli ”i wszyscy wspólnie dobrze się bawili.

Warsztaty integracyjne

POWITANIE WIOSNY

20 marca witaliśmy wiosnę eksperymentami.

Wiosenne eksperymenty

ŚWIAT DINOZAURÓW

Zgodnie z zamierzeniami marcowymi, Dzieci poznawały różne gatunki dinozaurów. Na zajęciach plastycznych wykonywały własne prehistoryczne zwierzęta.

BAL KARNAWAŁOWY

BAL WALENTYNKOWY

****************

CZY TO OSTATNI BAŁWAN TEJ ZIMY?
28.01.2019 r.

SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI

18.12.2018 r. podczas spotkania wigilijnego dla naszych dzieci i ich rodziców odbył się koncert w klimacie zimowym i świątecznym pt.  "Jak gwiazdka mała do stajenki zaglądała".

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

14.12.2018 r. dzieci odwiedził długo oczekiwany Gość.

MISTRZOWIE KODOWANIA

W ramach akcji "Smyki kodują" 07.12.2018 r. Dzieci uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez firmę Samsung. Podczas spotkania zaprezentowane zostały gry polegające na tworzeniu przez zawodników kodów, zgodnie z którymi poruszali się po polach maty.

ANDRZEJKI

W dniu 30.11.2018 r. Dzieci z oddziału I wraz z rodzicami wróżyły i czarowały. Gościem specjalnym był iluzjonista.

STO ZNICZY NA STULECIE
ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 23.11.2018 r. Dzieci zapaliły znicze pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 09.11.2018 r. odbyło się spotkanie z żołnierzami Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
W dniu 24.10.2018 r. Dzieci z naszej grupy uczestniczyły
w pierwszej, tak ważnej uroczystości. Był to czas pełen miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i personelu.

**************

JESIEŃ
W NASZYM OGRODZIE

SADZIMY TULIPANY
NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji zbliżających się setnych obchód odzyskania przez Polskę niepodległości Dzieci z każdego oddziału zasadziły
w przedszkolnym ogrodzie po 25 tulipanów.

ĆWICZENIA MANUALNE

W ramach ćwiczeń motoryki małej Dzieci chętnie
lepią z ciastoliny.

WARSZTATY EKOLOGICZNE
"O DRZEWACH I KRZEWACH,
CO JEDZĄ DRZEWA,
CZY DRZEWA MAJĄ NOSY"

Dnia 19.10.2018 r. Dzieci z oddziału I wzięły udział
w warsztatach ekologicznych podczas których poznawały najgrubsze i najwyższe drzewa, ćwiczyły rozpoznawanie drzew na podstawie świeżych bądź ususzonych liści, poznawały korzyści płynące z obecności drzew w życiu człowieka.

KIERMASZ BURAKA

03 października 2018 r. odbył się Kiermasz z okazji
Dnia Buraka. Z tej okazji cały tydzień poświęcony był warzywom, w szczególności burakowi.

Dzieci robiły buraczane gniotki, powidła i malunki.
Efekty ich pracy poniżej.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2018 r. odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Dzieci z oddziału I-go miały dzień pełen atrakcji, w tym bańkową dyskotekę na przedszkolnym tarasie. Na zakończenie otrzymały drobny upominek.