IV - Planeta Odkrywców 2019/2020

Dziękujemy za wolność - podróż w czasie

Dzieci z Planety Odkrywców wybrały się w podróż w czasie, do wydarzeń historycznych mających miejsce ponad
100 lat temu...

W hołdzie dla żołnierzy poległych w obronie Polski, dzieci wykonały kosz pełen kwiatów w narodowych barwach.

 
Podczas podróży uwagę dzieci przykuła piękna, zabytkowa
i wiekowa fontanna znajdująca się w Parku Saskim.  Istnieje ona od 164 lat, waży 7 ton i była świadkiem wydarzeń wojennych.
Wraz z symbolicznym zniczem złożyliśmy kwiaty na
Grobie Nieznanego Żołnierza.W wyobraźni spotkaliśmy żołnierzy z dawnych lat, zobaczyliśmy także współczesnych żołnierzy oraz pomnik dzielnego dowódcy, którego słuchali wszyscy żołnierze dlatego wygrali pojedynek - Józefa Piłsudskiego.

Wracając z podróży zobaczyliśmy zmianę warty żołnierzy, poznaliśmy komendy wojskowe, a nawet uczyliśmy się kroku defiladowego naśladując maszerujących żołnierzy.Szachy fajna sprawa dla dzieci to zabawa

W piątek popołudniu sala gimnastyczna zamienia się w szachownicę. Na początku cała grupa przypomina sobie zasady gry a potem do dzieła!
Dzieci pięknie się witają i rozgrywki szachowe rozpoczynają.Pod okiem nowej pani instruktor, dzieci główują jak tu wykonać dobry ruch.
Na warsztatach ekologicznych
poznajemy skarby Ziemi


Dzieci na warsztatach ekologicznych odkryły jakie to skarby skrywa Ziemia. Pierwszym prawdziwym skarbem Ziemi okazała się woda, która ma w sobie cenne wartości i dla roślin i dla zwierząt. Dzieci sprawdzały jak rośliny pobierają i magazynują wodę.Miały możliwość zobaczyć, dotknąć, sprawdzić fakturę, kształt, wielkość, kruchość wielu okazów prawdziwych
minerałów skalnych.Niektóre jak na przykład agat
zrobiły na dzieciach duże wrażenie. :)Kasztanowe ludzki i nie tylko robimy tak...

Kasztany na Planecie Odkrywców przyniosły dzieciom wiele radości i umiliły popołudnie w przedszkolu. Odkrywcy stworzyli prawdziwą galerię sztuki. Wystarczyły kasztany, plastelina i odrobina wyobraźni. Takie oto dzieła powstały.


Masa plastyczna Slime

Starszaki odwiedziła absolwentka naszego przedszkola Ewa A., z którą wykonaliśmy masy plastyczne slime. Same przygotowania i zabawa przyniosła dzieciom wiele radości.Eksperyment się udał.

Jesienne przetwory - Dżem

Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały, nakładały do słoików dżem przez siebie zrobiony. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak zatrzymać smak owoców na zimę.


Sport to ważna sprawa, wie o tym przedszkolaków nasza gromada

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu starszaki wzięły udział w olimpiadzie sportowej. Organizatorem wydarzenia w Polsce było Ministerstwo Sportu i Turystki. Zajęcia dla dzieci odbyły się na Akademii Wychowania Fizycznego
w Warszawie i przygotowane zostały przez pracowników oraz studentów uczelni.

To był dzień pełny sportowych wrażeń:
zespołowej współpracy, zdrowej rywalizacji, kibicowania, motywowania, wielu radości i niewielkiego smutku z przegranych, których było niewiele ale znoszonych honorowo.

Dzieci z naszego przedszkola okazały się bezkonkurencyjne w niejednej konkurencji sportowej. Trud i osiągnięcia wszystkich uczestników olimpiady został nagrodzony medalami oraz upominkami.

Owa Inicjatywa ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej w całej Europie.

Tak radziły sobie starszaki.
Dzień Przedszkolaka

Jedna z najważniejszych uroczystości przedszkolnych to właśnie Dzień Przedszkolaka.
Ten dzień dzieci spędziły na wesoło. Był czas na wspólną zabawę, tańce oraz robienie masy plastycznej. Tego dnia, każdy przedszkolak był na medal!

Miły gość w przedszkolu

Z początkiem roku dzieci wraz z panem policjantem mogły przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa, sposoby wzywania pomocy, sposoby okazywania szacunku drugiej osobie i wielu innych potrzebnych umiejętności, ważnych nie tylko w życiu przedszkolaka ale również wszystkich dorosłych.

Ciekawe przygody bajkowych postaci i słowa pana policjanta przekazane z niesamowitą ekspresją na pewno zapadły dzieciom w pamięć.

Dzień w szkole językowej ProfiLingua

Starszaki już od samego początku roku uczyły się nawet nie tylko w przedszkolu. Dzieci miały okazję uczyć się w szkole językowej. Wybraliśmy się wspólnie na warsztaty z języka angielskiego, na których dzieci mogły zabłysnąć zdobytą już wiedzą, utrwalić ją, a także wyjść bogatszym o nowe doświadczenia.

Drodzy Rodzice,
Zapraszamy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w środę 11.09.2019 r. o godz. 17:00.

 
*************

Drodzy Rodzice,
Prosimy, aby 2 września dzieci wyposażone były 
w najpotrzebniejsze rzeczy, tj.:
  1. Po pierwsze, niech zabiorą ze sobą bardzo szeroki uśmiech i dobry nastrój
  2. Rzeczy na zmianę, włącznie z bielizną w razie jakiejś przygody, np. polania się kompotem ;)
  3. Kapcie na zmianę
  4. Mokre i suche chusteczki
O reszcie spraw będziemy rozmawiać na zebranie, 
o którym poinformujemy Państwa w przyszłym tygodniu.

Serdecznie zapraszamy :)
Comments